Fakty o łuszczycy i łupieżu

Łuszczyca to jeden z dużych i powszechnych problemów zdrowotnych. Nawet, jeśli łuszczyca uzewnętrznia się na skórze, na której występują symptomy, podstawowa przyczyna tej dolegliwości - jak wykazują badania naukowe - jest bardzo złożona i ma związek z odpornością organizmu. Naukowcy nie zdołali znaleźć właściwej przyczyny łuszczycy. Wygląda jednak na to, że jest ona uwarunkowana genetycznie lub spowodowana brakiem jednego z enzymów. Podobnie jak problemy z nietolerancją laktozy mogą na przykład powodować uczulenie na mleko. Są także osoby uczulone na czekoladę lub masło. wśród innych czynników, które mogą wiązać się z łuszczycą, można wymienić dolegliwości skóry, infekcje, uboczne działanie leków, stres, alkohol, palenie tytoniu i niewłaściwą dietę.

Dokładne poznanie tych problemów pozwala na zastosowanie odpowiednich zabiegów, pomagających pacjentowi pozbyć się swoich kłopotów. Każdy z pacjentów reaguje inaczej na różne zabiegi. Należy znaleźć taki rodzaj zabiegu, który jest najlepszy dla danego pacjenta. Pomaga w tym znajomość przebiegu choroby, określenie stopnia dolegliwości oraz poznanie posiadanego przez pacjenta stylu życia. Po 3 - 4 zabiegach ustaje podrażnienie skóry. Leczenie jest bardzo efektywne i szybkie.

Innym powszechnym problemem zdrowotnym jest łupież. Rozróżnia się łupież suchy i tłusty. Jeśli skóra głowy jest przetłuszczona, łupież przylega do niej i zamyka mieszki włosowe. Wskutek tego korzenie włosów nie otrzymują tlenu i nie mogą właściwie funkcjonować.

Łupież suchy spada na ubranie. Wiele czynników może powodować aktywność bakterii łupieżu, np. działanie chloru stosowanego w basenach. Wśród innych czynników powstawania łupieżu można wymienić stres i infekcje wirusowe.

Bez względu na rodzaj łupieżu zawsze jest dostępna odpowiednia metoda leczenia. Zabiegi z zastosowaniem olejków, rumianku rzymskiego, słodkich migdałów i panthenolu pomagają w złagodzeniu podrażnienia skóry głowy. Stosowane są różne esencje olejowe, lotion i szampon przeciwłupieżowy. Kompleksowe leczenie jest w stanie zlikwidować najgorsze objawy łupieżu w ciągu 6 tygodni. W celu osiągnięcia pozytywnego rezultatu wymaganych jest kilka zabiegów.