Łysienie rozlane

Może mieć miejsce po przebyciu choroby, być spowodowane przyczynami genetycznymi, zaburzeniami hormonalnymi, stresem lub występować na podłożu alergicznym. Odrost włosów następuje po 3 - 6 miesiącach.

Nasza praca ma charakter zindywidualizowany. Terapia rozpoczyna się od dokładnego poznania problemów danego pacjenta i polega na zbadaniu jego skóry głowy za pomocą mikrokamery. Pozwala ona nam ocenić kondycje włosów, stanu skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych, stosowana metoda umożliwia nam dostarczenie białka i minerałów w celu pobudzenia mieszków włosowych i odrostu włosów. Skóra głowy pobudzana jest drogą masażu oraz nacierania różnymi olejkami i esencjami pochodzenia naturalnego.

Stosujemy wyłącznie produkty naturalne, testowane na ludziach pod względem braku działań ubocznych mogących wywołać alergię. Dzięki unikalnym metodom rezultat pojawia się w ciągu trzech miesięcy. Wypadanie włosów w stadium początkowym można zatrzymać już po 10 zabiegach. Przebieg terapii zostaje dostosowany do potrzeb każdego pacjenta i dobrane zostają odpowiednie olejki, minerały i białka w celu oczyszczenia skóry głowy i dostarczenia substancji odżywczych do korzeni włosów.

Łysienie plackowate można wyleczyć po 6 -12 miesiącach zabiegów. Udzielamy pomocy w przypadku łysienia typu męskiego ( testosteronowego ) oraz łysienia kobiet w okresie klimakterium, gdy następują zaburzenia hormonalne. Udzielamy także pomocy w przypadku łysienia plackowatego. Przyczyną łysienia plackowatego są zaburzenia w działaniu mechanizmów obronnych organizmu. Mózg może wysyłać fałszywe sygnały w wyniku, których mechanizm obronny powoduje wypadanie włosów. Problemy te powstają przeważnie na tle stresu.